zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi Bosna Hersek’te yer alan iyi bir eğitim sistemine sahip olan bir üniversitedir. Yapılan tercihlerde de çok sayıda öğrenci..

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek üniversite kalitesinin artması için devlet yönetiminin aldığı kararla Zenica Üniversitesi’ni 1959 yılında metalurji mühendisliği fakültesi olarak kurmuştur. Dobroj kantonundaki Zenica Üniversitesi,. Zenica’da eğitim almak isteyen öğrencilere 2005’ten itibaren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile de eğitim vermeye başlayan Zenica Üniversiteleri, Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği programları da düzenlemektedir. Zenica’da üniversite içinde bulunan makine mühendisliği fakültesi ilerleyen yıllarda, uzmanların teknik bilgisinin gelişmesi için daha da zenginleştirilmiştir. Savaş sonrası sıkıntılı geçen dönemde diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesinin kararlarıyla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünceye dayalı bir anlayışı benimsemiştir.

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okullarında tamamlamak isteyenlerin öncelikli seçimi olan Zenica Üniversitesi 1994 yılından itibaren Zenica üniversiteleri arasındaki yerini, ülkenin demokratik yapısının değiştiği dönemde açılan eğitim fakültesiyle birlikte almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde devlet üniversitesi olması nedeniyle büyük avantaja sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin bulunduğu eğitim fakültesini kısa süre içinde zenginleştirmeyi de başarmıştır.

7:30-16:00 saatleri arasında hizmet veren kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik yayınlar barındırmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere araştırma imkanı sağlamaktadır.

Bosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olmasından dolayı öğrencilerin ilk tercihi olan Zenica Üniversitesi,ülkemizden de birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve uzman eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını çözmeleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere geniş bir yelpazeye yayılan bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en zengin kaynaklı kurumdur. Dil programlarından danışmanlık hizmetlerine, karşılama ve yerleştirme imkanlarına kadar tüm Türk öğrencilere pek çok alanda yardım eden Point Yurtdışı Eğitim , Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda düşünmenize gerek kalmadan Avrupa kökenli bir üniversite eğitimi almanızı sağlıyor. Point Yurtdışı Eğitim tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık hizmeti ile Bosnahersek üniversiteleri Zenica Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda Avrupa standartlarında bir eğitim imkanı sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak kariyerinizi arzu ettiğiniz biçimde şekillendirebilirsiniz.

Zenica Bölümleri

Eğitim Fakültesi 4+1

Sınıf Öğretmenliği

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Alman Dili ve Edebiyatı

BHS Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Matematik ve Enformatik

Hukuk

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku

Devlet ve hukuk tarihi

Ceza Adalet

Pedagoji Fakültesi

Okul öncesi

Sosyal pedagoji

Psikoloji

İlahiyat Fakültesi

İslam Düşüncesi ve Medeniyeti

İlahiyat

Doğu Dilleri ve Edebiyatı

Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4

Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)

Metal Malzeme Bölümü

Metal Malzeme Mühendisliği

Kimya Bölümü

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ürün Tasarım Mühendisliği

Ürün Teknolojileri Yönetimi

Cevre Bölümü

Cevre Mühendisliği

Bakım Bölümü (Madencilik, Metalurji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım)

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel Ergonomi

Enerji Mühendisliği

Proses Mühendisliği

Metroloji ve Otomasyon

Makine İdaresi

İktisat Fakültesi

İşletme Yönetimi

Ekonomi Yönetimi

Pazarlama

İşletme

Finans

Muhasebe

İstatistik

Politeknik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

Genel Programlama Fakültesi
Bilgisayar üniversitesi

Yönetim bilişim sistemleri

Bilişim Donanımı Teknolojileri

Web Tasarım ve Bakımı

Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar öğretmenliği

İletişim sistemleri ve ağları

Sağlık bilimleri

Fizyoloji Anatomi Patoloji

Aile Hekimliği

Sağlık Yönetimi

Cerrahi Tıp

İç hastalıkları

Nöropsikiyatri

Anne ve Çocuk Sağlığı

Cerrahi ve Rehabilitasyon

Sosyal Pedagoji

Vikipedi Bilgisi;

Kuruluş Tarihi Kuruluş Yeri Fakülteler
2000 Zenica Zenica Üniversitesi’nin altı fakültesi vardır. Bunlardan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2005 yılında Eğitim Fakültesi bünyesinde açılmıştır. 2000 yılına gelindiğinde bu fakültelerin sayısı 8’e yükselmiştir.


#zenicaüniversitesi

Zenice Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!