Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi başkentinde hem sosyal alanlara yakın olup hem de kaliteli bir eğitim almayı kim istemez ki? Bunun için yapmanız...

Saraybosna Üniversitesi ile ilgili merak ettiğiniz her şey.

Saraybosna Üniversitesi

Neden Bosna-Hersek’te Eğitim

Yurt dışı eğitiminizi uluslararası kaliteye sahip bir üniversitede tamamlamak istemez miydiniz? Saraybosna doğal güzelliği ve muhteşem havası ile sizi cezbedecek. Harika bir öğrencilik yaşamanız için size muhteşem bir ortam sağlayan Saraybosna üniversitesi, eğitim kalitesi ile de fark yaratmanızı sağlıyor. Saraybosna Eğitimi ve Öğretimi Geliştirme Vakfı tarafından (SEDEF) tarafından 2003 yılında kurulan Saraybosna Üniversitesi uluslararası standartlarda kaliteli bir eğitim imkânı sağlamaktadır. İletişim dili İngilizce’dir. Saraybosna’da hem İngilizce hem de bir Slav dili olan Boşnakçayı da öğreneceksiniz. Bu şekilde mezun olduğunuzda en az iki dil biliyor konumuna geleceksiniz. Günümüzde iyi bir kariyere sahip olabilmek için tek bir diploma asla yeterli olmamakta ve dil bilmek büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Saraybosna üniversitesi mezunları, kariyer basamaklarını hızla tırmanabilecekleri bir şekilde mezun olmaktadırlar. İngilizce ve Boşnakça öğrenme olanağına sahip olan öğrenciler, uluslararası arenada seçkin bir konuma sahip olabilecekleri başarıyı elde edebileceklerdir. Saraybosna Üniversitesinde dilediğiniz bölümü okuma şansına sahipsiniz.

Saraybosna’da yaşam şartları da oldukça ucuzdur. Aylık 300-600 Euro gibi bir rakamla barınma imkânını sağlayabilmeniz mümkündür. Saraybosna’da Osmanlı’dan kalan örf ve adetler, mimari hala etkisini korumaktadır. Üniversite öğrencileri genel olarak yurt yerine evde kalmayı tercih etmektedir. Bu konuda Saraybosnalılar öğrencilere yardımcı olmaktadırlar. Şehir ve semtin durumuna göre değişmekle birlikte 1+1 bir dairede ortalama 180 Euro ödeyerek kalma imkânına sahipsinizdir. Bu nedenle burada kendinizi yabancı hissetmezsiniz. bilenlerin ve Müslüman halkın sayısı da oldukça fazladır. Saraybosna bir Evlad-ı Fatihan olarak anılmakta ve bu unvanı da layıkı ile taşımaktadır. Bu nedenle Saraybosna eğitim için tercih edilebilecek en önemli yerlerden bir tanesidir.

Saraybosna’da ülkeye ilk geldiğinizde üç aylık bir oturma izni size verilecektir. Bu süre içerisinde oturum işlemlerinizi ortalama 200 Euro gibi bir ücrete tamamlayıp bir yıllık oturum izni alabilme imkânına sahip olabilirsiniz.

Saraybosna’da öğrenci olabilmek için her yıl ortalama 1500-2000 Türk genci başvuruda bulunmakta ve bu rakam her geçen gün daha da yükselmektedir. Uygun fiyatlara uluslararası bir diplomaya sahip olabilmek ve aynı zamanda dil öğrenebilmek için gelen öğrenciler, son derece memnun bir şekilde mezun olarak, hayata atılmaktadırlar. Siz de Saraybosna’nın bu nadide üniversitesinde eğitim alabilir ve hayata önde başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Boşnaklar hangi türk boyundan?

Kaşgarlı Mahmut’a göre Peçenekler, Oğuzların 22 boyundan biri ve 22 Oğuz boyundan 19.’dur.

Saraybosna Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

Evet, Saraybosna Üniversitesi mavi diploma vermektedir. Alacağınız bu diplomayı tüm AB ülkelerinde kullanabileceksiniz.

Saraybosna Üniversitesinde hangi bölümler var?

Eczacılık, Tıp, Makine Mühendisliği, Matematik, Diş Hekimliği, Elektrik Mühendisliği, Mimarlık ve Mühendislik bölümleri vardır. Daha fazla bölüm hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Bosna Hersek Üniversitesi’nin eşdeğerleri var mı?

YÖK tarafından tanınan Bosna Hersek diploması tüm AB ülkelerinde geçerlidir. Bu eşdeğer uygulamalar sayesinde Doğu Saraybosna Üniversitesi, Mostar Üniversitesi, Zenica Üniversitesi, Travnik International Üniversitesi arasından seçim yapabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi 1949 yılında kurulmuştur ve Bosna-Hersek’teki en büyük ve en eski üniversite olduğundan sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, tıp ve sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin dengeli bir dağılımını sunmaktadır. Her akademik yılda, Bologna Beyanatına göre, yeni Avrupa üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları devam eder. 1 Ulusal ve üniversite Kütüphanesi1945 yılında kurulmuştur. 400.000 kütüphane birimi1 Klinik Üniversite . İl Hastanesi olarak 1894 yılında kurulmuş, hizmete açılmıştır.. 45 organizasyonsal birimi, 1 Öğrenci Birliği Saraybosna Üniversitesindeki öğrenci derneklerinin bir ağı olarak 1998 yılında kurulmuştur. Saraybosna Üniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. Saraybosna Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu Point Sizler için danışmanlık karşılama yerleştirme dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor. Saraybosna üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.

Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Lisans Bölümleri ve Ücretleri;

Saraybosna Üniversitesi Tıp Fakültesi S2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Diş Hekimliği 3500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Eczacılık 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Veterinerlik 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Psikoloji 1500 Euro
Saraybosna Üniversitesi Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Saraybosna Üniversitesi

#saraybosnadaeğitim #saraybosnauniversiteleri #saraybosnadaüniversiteler #saraybosnaeğitimmodeli #saraybosnadafakülteler

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!