Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş hakkını öğrencilerine tanımaktadır. Bunun için bazı şartlar sunmaktadır. Bu şartların başında elbette sınav..

Bosna Hersek Üniversiteleri Dikey Geçiş

İki yıllık üniversitelerde okuyan gençler, dikey geçiş sınavlarına giriş yaparak kendi bölümleri ile alakalı bölümlerin dört yıllık fakültelerine geçiş yapabiliyor. Bunun için Türkiye’de uygulanan DGS adı altında bir sınav vardır. Bu sınav her yıl yapılır. Belirli kontenjanlar olduğu için bu kontenjanlara da uyum sağlamak önemlidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurt dışında dikey geçiş yapma şansını size sunuyoruz. Bosna Hersek üniversitelerinde kolaylıkla dikey geçiş yapabilirsiniz. hatta bu konuda Türkçe seçenekleri bile değerlendirme şansınız vardır. Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş konusunda eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Eğer Türkiye’de kontenjan sorunu yaşıyorsanız, okuduğunuz bölümünün üç ve dördüncü yılını Bosna Hersek’te tamamlayabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak özellikle okullar ve tüm diğer ayrıntılar konusunda etkin hizmet sunmaktayız. Bizim için öğrenci adaylarımıza tam ve doğru bilgi vermek önemlidir. Biz de bu konuda öğrencilerimizin kendini güvende hissetmesini sağlıyoruz. Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş için ek bir sınava girmenize gerek yoktur. Diyelim adalet meslek yüksekokulunda okudunuz, hukuk fakültesi başvurusu yapabilirsiniz. Yök tarafından tanınan üniversitelerde değerli akademisyenlerden eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunun için Avrupa ülkelerinde olduğu gibi büük paralar ödemenize de gerek yoktu. Kayıt zamanlarında lise ve üniversite diplomalarınızın onaylanmış halleri ve diğer önemli evrakları üniversitenin öğrenci işlerine sunmanız yeterli olacaktır. Genelde eylül ayında olan başvurular ve işlemler konusunda öğrencilerimizi takip ediyoruz.

Bosna Hersek Üniversiteleri dikey geçiş işlemleri konusunda aklınıza takılan prosedürler ile alakalı net bilgiyi her zaman eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Eğitim ücretleri seçtiğiniz okul ve bölüme göre değişir. Genel olarak yıllık ücretler 1000 ile 4000 euro arasında değişir. Bu fiyatlar birçok bakımdan uygun olduğu için genelde öğrenciler Bosna Hersek’te okumaya sıcak bakar. Dikey geçiş konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri de denkliktir. Özellikle hukuk gibi bölümlerde güncel gelişmeleri takip etmek gerekir ki sonradan herhangi bir sorun yaşanmasın. Ülkemiz koşullarında yeterli puan alınsa bile kontenjan eksikliği olabilir. bu durum özellikle belli bölümlerde yığılmalara neden olabilir. Bosna Hersek’te istediğiniz bölümde okuma şansına sahip olabilirsiniz.

#bosnaherseküniversiteleridikeygeçiş

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!